0

Shadow Defender 1.4.0.672 Türkçe

Dosya Yükle


Deep Freeze Alternatifi Program Türkçe

Shadow Defender kullanımı ve full yapma

 

*Shadow Defender Full indir
*Shadow Defender Full Yapma
*Shadow Defender Türkçe Yapma
*Shadow Defender Pasif Yapma
*Shadow Defender ve Windows Update

 

Shadow Defender programı Deep Freeze programına alternatif bir programdır. Türkçe ve full olarak indirebilir ve kurulum yapabilirsiniz. Shadow Defender yazılımını bilgisayarınıza kurup aktif ettiğiniz zaman, bilgisayarınıza ne kurarsanız kurun veya bilgisayarınızda ne değişiklik yaparsanız yapın, bilgisayarı yeniden başlattığınızda hepsi silinir ve eski haline yani programı kurmadan önceki haline döner. Bu programı ofiste ya da dükkanınızda kullanılan bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Böylelikle başkaları bilgisayarınıza bir şeyler yüklerse veya bilgisayarınızda ayar değişikliği yaparsa, bilgisayarı bir defa yeniden başlatmanız yeterli olacaktır. Bu program aslında bir güvenlik programı değildir fakat güvenlik amaçlı kullanabileceğiniz de bir programdır. Şöyle düşünün; bu program bilgisayarınızda kurulu iken bilgisayarınıza siz farketmeden bir virüs, trojan, keylogger, adware tarzı kötü amaçlı bir yazılım bulaştı. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda ne virüs kalır ne keylogger ne de trojan.

Programın kullanımını elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Eğer yapamadığınız bir kısım veya anlatmamı istediğiniz bir kısım var ise lütfen yorum olarak belirtiniz.

Yapımcıya destek olmak ve lisans satınalmak isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

http://www.shadowdefender.com/purchase.html

shadow defender içerik resmi ekran görüntüsü

shadow defender ekran görüntüsü

 

Shadow Defender Kullanımı

Shadow Defender Nasıl Pasif Edilir – Shadow Defender Pasif Yapma

Shadow Defender programını pasif yapmak isterseniz yapmanız gereken adımlar çok basit. Sağ alt köşedeki saati gördüğünüz yerdeki, programa ait mavi ikonlu göz gibi görünen simgeyi çift tıklayın. Ortada sürücüleri ve sürücü harflerini (C: D: gibi) göreceksiniz. Hangi sürücüye ait gölge modunu pasif etmek isterseniz o sürücüyü işaretleyin, ardından hemen aşağıda bulunan “Gögle modundan çık” yazan butona tıklayın, ardından tamama tıklayın ve bilgisayarın yeniden başlatılmasını sağlayın. Bilgisayar yeniden başladıktan sonra program gölge modundan çıkmış olur ve bilgisayara bir program yüklerseniz veya bir ayar değişikliği yaparsanız kalıcı olur.

Program Kurulu İken Güncellemeler Nasıl Olacak

Programı kurulu iken eğer Windows güncellemesi yaparsanız, bir sonraki bilgisayarı yeniden başlattığınızda güncellemeler de kaybolacak. Ara sıra programı gölge modundan çıkarıp bilgisayarın güncellemelerini yapıp, bilgisayarı yeniden başlatıp güncellemelerin tamamlanmasını sağlayıp daha sonra gölge modunu aktif ederek bilgisayarınızın da güncel kalmasını sağlamış olursunuz.

Dosya Veya Klasöre İzin Verme

Program aktif olsa bile bazı klasörleri veya dosyaları hariç tutmak isterseniz, o özelliği de mevcut. Programı Türkçe olarak kullandığınızı varsayarak anlatıyorum.. Programı açın ve sol orta kısımda bulunan “Dosya Hariç Listesi” yazan butona tıklayın. Hariç tutulmasını istediğiniz bir dosya var ise Dosya Ekle butonuna tıklayın, örneğin Google Chrome tarayıcısında sürekli yer imi kaydediyorsanız ve senkronizasyon kullanmıyorsanız kaydettiğiniz yer imlerini kaybetmemiş olursunuz.

Yine aynı şekilde bir klasörü hariç tutmak isterseniz Klasör Ekle yazan butona tıklayın ve ilgili klasörün yolunu seçip programa tanıtın. Eğer program bilgisayarın yeniden başlatılmasını isterse yeniden başlatın. Program istemese bile siz bu işlemden sonra mutlaka bilgisayarı yeniden başlatın. Seçmiş olduğunuz klasöre dosyalar kopyaladığınız zaman, program gölge modunda olsa dahi kopyaladığınız dosyalar kalıcı olur ve silinmezler.

 

Shadow Defender Nasıl Ful Yapılır

Shadow Defender programını full yapma hakkında aşağıdaki resimleri takip ederek, adım adım aktivasyon işlemlerini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde aşağıda programı Türkçe yapma ile ilgili bilgiler de verilmiştir.

Aşağıdaki ekrana gelebilmek için programı normal bir şekilde kurun, program size bilgisayarın yeniden başlatılması gerektiğini bildirdiğinde yeniden başlatın. Bilgisayar yeniden başladığında aşağıdaki şekilde devam edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Shadow Defender Nasıl Türkçe Yapılır

Not: Programı aktif etmeden önce Türkçe yapmalısınız, aksi takdirde bilgisayarı yeniden başlattığınızda yine İngilizce diline dönecektir.

İNDİRME LİNKLERİ

İndirme Linki 1

İndirme Linki 2

İndirme Linki 3

3,75 Mb
Winrar Şifresi: www.fullprogramlar.org

Upgrade to Turbo

Cesur