0

Windows Güvenlik Duvarı İle Program Engelleme

Windows güvenlik duvarı ile program engelleme makalesinde resimli anlatım olarak engelleme işlemini size anlatmaya çalışacağım. Heyecanlandım şu an 🙂 ıhım ıhım 😀

Bazen programları full yapabilmek için, program internete çıkış yapamasın ve illegal olarak yaptığımız lisans açığa çıkamasın diye güvenlik duvarı ile engelleme yapmak durumunda kalabiliriz. Aslında sadece illegal işler için değil gayet sıradan işler içinde kullanabilirsiniz bu işlemi. Örneğin interneti kullanmasını istemediniz bir yazılım için de uygulayabilirsiniz.

Güvenlik duvarını her zaman denetim masasında bulabilirsiniz. Her işletim sistemi için aynıdır fakat başlangıç seviyesinde olan ve başlangıç seviyesinde kalan kullanıcılar için detaylı olarak anlatmak durumundayım. Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 kullanıyorsanız başlata tıklayarak denetim masasına erişebilirsiniz. Windows 8 veya Windows 10 kullanıyorsanız arama kutucuğuna denetim masası yazarak ulaşabilirsiniz.

Güvenlik duvarı ile program engelleme veya diğer bir değiş ile bir programın internet erişimini engellemek işlemini aşağıda bulunan resimli anlatım adımlarını takip ederek sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yapamadığınız bir kısım olur ise yorum olarak belirtin, yardımcı olmaya çalışalım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cesur