2

Windows USB/DVD Download Tool Kullanımı

Dosya Yükle


Windows USB DVD Download Tool ile iso yazdırma anlatımı

Windows 7 USB/DVD Download Tool Kullanımı Detaylı Anlatım

Windows usb/dvd download tool kullanımı hakkında resimli anlatım hazırladığım bu makale ile Windows iso dosyasını usb veya dvd’ye yazdırmasını kolay bir şekilde yapabileceksiniz. İnternetten indirmiş olduğunuz Windows Vista / 7 / 8 / 8.1 veya Windows 10 iso dosyasını bu yazılım ile bir usb flash belleğe veya dvd’ye yazdırıp format dediğimiz kurulum işlemini yapabilirsiniz. Aşağıda yaptığım resimli anlatımı adım adım takip ederseniz, sorunsuz bir şekilde kurulum ve iso yazdırma işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Aşağıdaki anlatım sıfırdan başlayanlar içindir. Bu işlerden az  çok anlayanlar bazı adımları kendisine göre geçebilir.

İndirme Linki
https://dosyayukle.club/T7c/Windows7-USB-DVD-Download-Tool-Installer-en-US.exe

 

1-) İndirdiğiniz exe dosyasına çift tıklayın ve çalıştırın. Aşağıdaki ekran gelecektir. Next deyip ilerleyin.

 

2-) Kurulum başladı ve dosyalar bilgisayarınıza kuruluyor.

 

 

3-) Yazılım bilgisayarınıza kuruldu ve kullanıma hazır. Finish yazan butona basabilirsiniz.

 

 

4-) Kurulmuş olan programı çift tıklayın ve açın. Ardından “Browse” yazan butona tıklayın ve yazdırmak istediğiniz iso dosyasını bulup (üzerine çift tıklayıp) programa tanıtın.

 

 

5-) Ekran aşağıdaki gibi olacaktır. Yine Next deyin ve devam edin fakat bu arada USB bellek ile yazdıracaksanız USB belleğinizi bilgisayarınıza takın. DVD ile yazdıracaksanız DVD’yi bilgisayarınıza takın.

 

6-) Resimde görüldüğü üzere sağ alt köşede “USB Device” ve “DVD” butonları yer alıyor. Bilgisayarınıza hangisi takılı ise onun ismini yazan butona tıklayın.

 

 

7-) Program üzerinde, taktığım 8 Gb lık flash belleği göründü. Sizin de öyle olacaktır fakat bilgisayarda başka bir usb bellek daha takılı ise dikkat edin. Aksi takdirde yanlış usb belleğe yazdırırsınız ve içerisindeki veriler silinir. USB belleğiniz takılı ise “Begin copying” yazan butona tıklayın ve işlemi başlatın.

 

 

😎 Çıkan ekranda usb bellek içerisinde bulunan tüm veriler silinecektir diye bilgi veriyor. “Erase USB Device” yazan butona tıklayın.

 

9-) Aşağıda gelen ekrandaki uyarıya da “Evet” deyin.

 

 

10-) İso dosyası usb belleğe boot özelliği eklemek üzere yazdırılmaya başladı. Bu işlem bilgisayarınızın performansına bağlı olarak 5 ve 15 dk içerisinde biter. USB belleğiniz 3.0 destekli ise ve bilgisayarınızda da 3.0 usb girişi var ise o usb girişine takın. Böylece iso yazdırma işlemi daha kısa sürede biter.

 

 

11-) Windows USB/DVD Download Tool ile iso yazdırma işlemi tamamlandı. “Start over” yazan butona tıklayıp işlemi sonlandırabilirsiniz.

 

 

12-) Aşağıdaki ekranda da USB belleğinin içi görüntülenmektedir. Bilgisayarıma tıklayarak USB belleği görüntülemesi yapabilirsiniz.

Aklınıza takılan veya yapamadığınız bir kısım olur ise yorum olarak belirtebilirsiniz.

Upgrade to Turbo

Cesur